Home / Uncategorized / Ushtria po forcohet Miliona Euro investime: 300 Transporterë Dhe 100 Tanke

Ushtria po forcohet Miliona Euro investime: 300 Transporterë Dhe 100 Tanke

Kosova do të blejë 100 tanke, 300 transporter e sistem anti-raketor, përmes një buxheti prej 300 milionë euro.

SHBA e ka lejuar Kosovës të blejnë armë në vlerë prej 300 milionë euro

Njëkohësisht, armët anti-forcave të blinduara dhe pajisje të tjera ushtarake mund të blihet me një çmim të volitshëm nga ish-republikat sovjetike, si dhe nga vendet e NATO-s, të cilët duan të heqin qafe armët e tyre të vjetëruara”, shkruan kjo gazetë, duke analizuar potencialin e Kosovës për të

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *