Home / Uncategorized / KFOR mbron aksionin e policisë ne Gazimestan: Kosova është shtet e ka Polici Ushtrin, Serbet nuk mujn me hy pa marr leje

KFOR mbron aksionin e policisë ne Gazimestan: Kosova është shtet e ka Polici Ushtrin, Serbet nuk mujn me hy pa marr leje

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka mbrojtur sërish aksionin e policisë së Kosovës në Gazimestan.

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka reaguar sërish ndaj akuzave nga zyrtarë të lartë të shtetit serb që i akuzuan për mos lajmërim të aksionit të policisë së Kosovës në Gazimestan.

Grasso ka thënë se kurrë nuk kishte thënë se KFOR-i e ka dhënë informacionin dhe se KFOR-i nuk mund të jep asnjë lloj informacioni në emër të dikuj tjetër,

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *