Home / Uncategorized / Kunati i Albulena Haxhiut avancohet në Postë, nga postier bëhet zyrtar për kujdesin ndaj konsumatorëve

Kunati i Albulena Haxhiut avancohet në Postë, nga postier bëhet zyrtar për kujdesin ndaj konsumatorëve

Shkumbin Krasniqi, vëllai i asamblistit të Lëvizjes Vetëvendosje në Malishevë, Alban Krasniqi, nga data 11 qershor do të ketë një detyrë të re në Postën e Kosovës.

Ai është avancuar nga pozita e postierit në pozitën zyrtar për kujdesin ndaj konsumatorëve.

Ky avancim ka bërë që Krasniqi të ketë rritje të konsiderueshme të pagës.

Derisa në pozitën e postierit Krasniqi kishte gradën 3 dhe një pagë prej 435 euro, në pozitën e re ai ka gradën 7 dhe do të ketë një pagë prej 835 euro.

Shkumbim Krasniqi është vëllai i Alban Krasniqit, asamblist në Komunën e Malishevës nga Lëvizja Vetëvendosje.

Alban Krasniqi është bashkëshorti i Albulena Haxhiut, ministres së Drejtësisë në Qeverinë e Albin Kurtit.

I kontaktuar nga KALLXO.com, Shkumbin Krasniqi, ka thënë se është avancuar përmes një konkursi të brendshëm.

“Unë në bazë të konkursit të brendshëm kam hy, ka qenë i rregullt konkursi, e kam kry konkursin dhe nuk ka diçka të keqe ose jashtëligjore. Unë kam punuar si postier, tani jam në Kujdesin për Konsumatorë. Avancimi im është bërë para një viti kur është kërku për atë detyrë, pastaj kam vepru si u.d. për dy herë nga 6 muaj deri sa është hapur konkursi i brendshëm dhe e kam kry konkursin në mënyrë të rregullt”, tha Krasniqi.

Ai e ka pranuar se pas avancimit do të marrë një pagë më të madhe.

“Rrogën më herët e kam pasur si postier 470 euro neto ndërsa tani e kam 710 apo 712 euro neto”, ka thënë Krasniqi.

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *