Home / Uncategorized / E rëndë: Ish-ushtari i UÇK-së gjendet i jep fund jetës në një mal të Skenderajt (FOTO)

E rëndë: Ish-ushtari i UÇK-së gjendet i jep fund jetës në një mal të Skenderajt (FOTO)

Mëngjesin e sotëm u raportua për gjetjen e një trupi të pajetë në një mal të Skenderajt. Gazeta “Jepi zë” mëson se bëhet fjalë për një 48 vjeçar që ishte ushtar në luftën e fundit. Burime brenda Policisë i kanë konfirmuar gazetës se bëhet fjalë për personin Bekim Miftari, veteran i UÇK-së.

Gazetës i kanë konfirmuar se ai ishte luftëtar i UÇK-së në zonën e Drenicës. Sipas informacioneve, 48-vjeçari u gjet i v arur në litar në mal dhe nuk ka dyshime të tjera rreth vdekjes.

Duhet theksuar se trupi është dërguar për obduksion dhe së shpejti do të konfirmohet zyrtarisht shkaku i vdekjes. Ndryshe, familjarët kanë thënë se ai do të varroset në fshatin Çubrel.

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *