Home / Uncategorized / Skëndërbeu iku nga Stambolli me ndihmën e Brankoviçit, donte tia jepte gjithë Shqipërin serbeve

Skëndërbeu iku nga Stambolli me ndihmën e Brankoviçit, donte tia jepte gjithë Shqipërin serbeve

Historia eshte tjeter gje dhe ligjesia e teorise eshte tjeter gje tha Fatos Lubonja.

Ai vazhdon te thot se Shqipetari ka nevoj te besoj se Skenderbeu ishte njeri i mire ose super i mire por Shmiti thot nje gje qe eshte tronditese per mitologjine shqipetare qe eshte:

‘Skenderbeu nuk erdhi per te cliruar Shqiperin dhe nuk u prish me Sulltanin per ndonje arsye por sipas dokumentave qe ai i ka gjetur ne Vatikan eshte se Sultani ia mori jeten babait te Skenderbeut’

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *