Home / Uncategorized / Gazmend Muhaxheri: LDK do t’i fitojë Prishtinën dhe Podujevën

Gazmend Muhaxheri: LDK do t’i fitojë Prishtinën dhe Podujevën

Këtë javë LDK-ja e drejtuar nga Lumir Abdixhiku, do t’i bëjë publike emrat e kandidatëve për kryetar të disa komunave që pretendon t’i fitojë në zgjedhjet e ardhshme.

Nënkryetari i LDK-së, Gazmend Muhaxheri në intervistën e Reporterit ka konfirmuar se të mërkurën do të zyrtarizohet kandidati për kryetar të Prishtinë dhe disa komunave tjera.

“Ka mobilizim, hulumtimet janë për kandidatura në 5-6 qytete që mendojmë me dalë të parët, në qytetet si: Peja, Lijpani, Vitia. Besojmë që në këto zgjedhje do t’i kthejmë edhe Prishtinën edhe Podujevën”, ka thënë Muhaxheri.

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *