Home / Uncategorized / Amerika Tmerron Serbinë: Armatos Shqipërinë, Ndërton 3 Baza Ushtarake, 10 Mijë Autoblinda, 120 Avionë Dhe 33 Apachi

Amerika Tmerron Serbinë: Armatos Shqipërinë, Ndërton 3 Baza Ushtarake, 10 Mijë Autoblinda, 120 Avionë Dhe 33 Apachi

Pas arritjes së marrveshjes ndërmjet Republikes së Shqiprisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës,Shqipëria do të jetë kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-së,tani më kanë filluar të zbarkojn arsenalin e saj.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka gjatë vizitës në SHBA zhvilloi një takim me sekretarin e Mbrojtjes James Mattis. / Pak sekonda pasi ta hapësh marketingun shih PAMJET

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *