Home / Uncategorized / Analisti që flet në emër të serbëve: Si shtetas i Republikës, sot u ndjeva krenar me kryeministrin e Kosovës

Analisti që flet në emër të serbëve: Si shtetas i Republikës, sot u ndjeva krenar me kryeministrin e Kosovës

Analisti Fatmir Sheholli përmes një postimi në Facebook, ka theksuar se duhet t’ia shtrijmë dorën kryeministrit Albin Kurti sot.

Ai ka komentuar paraqitjen e Kurtit para Parlamentit Evropian.

Postimi i Shehollit:

Duhet t’iaa shtrijmë dorën kryeministrit Albin Kurti sot! Si shtetas i Republikës së Kosovës sot u ndjeva krenar por shumë krenar sa bukur, me logjikë të thellë dhe me mprehje të jashtëzakonshme fliste gjuhën angleze Kryeministri i shtetit tim përballë të gjithë atyre zyrtarve të Lartë të Unionit Europian.

Thënë butë z.Kurti i mbajti ligjeratë shumë domethënëse Europës.Kryeministri i Republikës të Kosovës na bëri krenar!

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *