Home / Uncategorized / Vuqiç: Nuk kam frig nga Ushtria e Kosovës, sepse ne e kemi ushtrin 100 her ma te fuqishme

Vuqiç: Nuk kam frig nga Ushtria e Kosovës, sepse ne e kemi ushtrin 100 her ma te fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic ka ftuar anëtarët e Qeverisë serbe që të respektojnë rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian

Vucic është shprehur i shqetësuar me përpjekjet që po bëhen nga politikanët në Kosovë

“Unë jam i shqetësuar me gjithçka që bëjnë ata. Natyrisht, nuk jemi të frikësuar, vetëm se shqetësohemi. Do të kishte qenë mirë që përkrahësit e Kosovës, ata që e shpallen shtet të pavarur, t’u bëjnë thirrje që populli i tyre të sillet më me seriozitet dhe përgjegjësi”, citohet të ketë thënë Vucic, shkruan Periskopi.

Madje, Vucic thotë se një gjë e tillë është e pritur dhe nuk do të ishte hera e parë që Prishtina do të vepronte kundër rregullave dhe ligjeve ndërkombëtare.

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *