Home / Uncategorized / Një serb ju kishte ikur policis Zvicrane, por jo edhe policisë se Kosoves

Një serb ju kishte ikur policis Zvicrane, por jo edhe policisë se Kosoves

Nje shtetasi serb Aleksandar Radulovic, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar, është arrestuar nga Policia e Kosovës. Ai kishte ardhur nga Zvicra për tu strehuar në Kosovë, por, fal Policisë së Kosovës ai është arrestuar Policia e Kosovës gjatë realizimit të detyrave dhe autorizimeve ligjore, në këtë fushëveprim referuar bashkëpunimit ndërkombtarë

Me vendim të prokurorit i njëjti është ndaluar për 48 orë, perderisa nga autoritetet e Republikes së Kosovës në proces janë procedurat për ekstradim . Por Radulovic kishte zgjedhur Kosovën për t’u strehuar mirëpo falë gatishmërisë dhe profesionalizmit të lartë të Policisë së Kosovës është arrestuar gjatë një operacionit

About admin

Check Also

Limaj: Kujdes mos e lini Kosovën në duar të pasigurta të Albin Kurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar sot qytetarët e Gjilanit, të cilëve u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *