Home / 2021 / May (page 10)

Monthly Archives: May 2021

Ushtria e Kosovës është krenaria jonë

Komandanti i Ushtrisë së Kosovës ka thënë se ushtria e Kosovës është profesionale e multietnike. “Ju ushtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës jeni krenaria jonë, jeni dëshmia më e mirë e suksesit të shtetit tonë e përparimit tonë. Vetëm pak vite më parë kemi filluar rrugën e konsolidimit të …

Read More »

Vdes veterani i UÇK-së nga Mitrovica, Shaqir Prekazi

Sot ka vdekur veterani i UÇK-së nga qyteti i Mitrovicës, Shaqir Prekazi. I ndjeri do të varroset në varrezat në Shipol të Mitrovicës, ditën e nesërme me datë 02.05.2021.Lajmin për vdekjen e Shaqirit e kanë dhënë familjarë, bashkëluftëtarë dhe shoqata të dalura nga lufta. Njotimi i plotë nga veteranët e …

Read More »