Home / 2021 / May

Monthly Archives: May 2021

Mërgimtarët t’i lënë dasmat sivjet dhe ato para t’i çojnë në vendlindje për rinovimin e shkollave

Veprimtari i diasporës dhe përfaqësues i Lidhjes së Diasporës Shqiptare përfaqësia në Evropë, Alister Ramadani ka dhënë një propozim interesant dhe të rëndësishëm. Ai përmes një postimi ka shkruar se mërgimtarë më mirë ti lënë dasmat sivjet dhe të mos harxhojnë para marramendëse, por këto para ti dedikojnë për rinovimin …

Read More »

Amerika Tmerron Serbinë: Armatos Shqipërinë, Ndërton 3 Baza Ushtarake, 10 Mijë Autoblinda, 120 Avionë Dhe 33 Apachi

Pas arritjes së marrveshjes ndërmjet Republikes së Shqiprisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës,Shqipëria do të jetë kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-së,tani më kanë filluar të zbarkojn arsenalin e saj. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka gjatë vizitës në SHBA zhvilloi një takim me sekretarin e Mbrojtjes …

Read More »

BE-ja kërkesë Kurtit: Mos e ço Policinë në Veri për t’i mbledhur faturat e energjisë

Bashkimi Evropian pritet që t’i bëjë thirrje Qeverisë Kurti që të mos ndërmarrë operacione policore në komunat veriore. Demokracia.com ka siguruar raportin e përpiluar nga Këshilli Evropian pas darkës së liderëve të Ballkanit Perëndimor, e ku përmendet edhe kjo pikë. Sipas dokumentit, BE-ja këshillon Qeverinë e Kosovës kundër çdo veprimi …

Read More »