Home / 2021 / April (page 10)

Monthly Archives: April 2021

Ushtria e Kosovës me shtrirje edhe në veri të vendit

Sikur ATK, e pafuqishme në veri do të jetë edhe ushtria e Kosovës. Njohës të çështjeve të sigurisë, janë të bindur se me kalimin e tre-projektligjeve për Forcën e Sigurisë, kjo trup do ta ketë mbështetjen ndërkombëtare për veprim në gjithë territorin e vendit, njofton Klan Kosova. Ish- komandanti i …

Read More »

Pamje të Ushtris se Kosovës në Mitrovicën e veriut

Keto jan pamjet që po i bën krenar gjithë Shqiptarët, Nuk është film, por është Ushtria e Kosovës.Një video e postuar ne rrjete dhe e shprendar, tregon si Ushtria e Kosovës ka zhvilluar përgaditje. Pamjet duken si të jenë skena filmash, por megjithatë ato janë reale ku shihet Ushtria e …

Read More »

Haradinaj-Stublla: Kosova voton në Shqipëri, Serbia ndërton në Mitrovicë

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka reaguar pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe figura të tjera nga skena politike në Kosovë votuan dje në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Përmes një postimi në Twitter, Haradinaj-Stublla e ka quajtur këtë “papërgjegjësi kombëtare”. “Papërgjegjësi kombëtare: Kosova voton në …

Read More »

Njësia Speciale e Kosovës me tre transportues të blinduar

Tre transportues të blinduar i janë dorëzuar sot Ministrisë të Brendshme të Kosovës (MPB) për t’u përdorur nga Njësia Speciale e Policisë. Kjo është bërë e ditur në një njoftim nga AM General, që është udhëheqës i sigurimit të automjeteve taktike dhe sistemeve të lëvizshmërisë ushtarake Ky dorëzim i transportuesve, …

Read More »