Home / Uncategorized (page 70)

Uncategorized

“Mbyllni kosovarët e shkoni laperavni nëpër Shqipëri, marre ju koftë”, qytetarët e bëjnë horë Liburn Aliun

Vizita e ministrave dhe deputetëve të qeverisë Kurti në Shqipëri ka irrituar shumë qytetarët e Kosovës. Pas mbylljesë së Kosovës edhe Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka zgjedhur që ditën e shtunë ta kalojë në Shqipëri për të bërë fushatë për kandidatët e partisë së tyre të cilët pretendojnë të …

Read More »

Kroatët me reportazh prezantojnë Ushtrinë e Kosovës Video

Gazeta kroate, ”Veçernji list” ka realizuar një reportazh me video lidhur me ushtrinë e Kosovës. “Shikoni, çdo gjë që bëjmë ne është sipas standardeve të NATO-s”, thotë gjeneral-koloneli, duke shfaqur FSK-në teksa shihen duke u trajnuar si një ushtri. Ushtria jonë do të thotë gjithçka, krenari, nder dhe identitet. Prindërit …

Read More »