Home / admin (page 88)

admin

300 Milion Euro Investime Për Ushtrinë E Kosovës: 300 Transporterë Dhe 100 Tanke Në Dispozicion, Ankth Për Serbinë

Mediat në Serbi e kanë bërë top-temë nismën e institucioneve kosovare për formimin e Ushtrisë së Kosovës. Gazetat serbe po shkruajnë se Kosova do të blejë 100 tanke, 300 transporter e sistem anti-raketor, përmes një buxheti prej 300 milionë euro. Gazeta serbe ‘Informer’ shkruan se SHBA i ka lejuar shqiptarët …

Read More »